اتوماسیون اداری

 

یکی از مشکلات جامعه بشری که با پیشرفت علم و صنعت و بازرگانی بوجود آمد که هم انسان را به دردسر دچار کرد، هم محیط زیست و طبیعت اطراف ما را تحت الشعاع قرار داد نامه نگاری های زیاد در ادارات، رفت و آمد های بی جهت در خیابان ها و استفاده مصرفانه از کاغذ، چوب، امکانات طبیعی و غیره بود

این امر آهسته آهسته متخصصین را به فکر وا داشت که با طرحی جدید و استفاده از اینترنت راه حلی برای ایجاد مشکل پیدا کرده و از این حجم اطلاف انرژی، وقت و منابع طبیعی بکاهند.

این گونه بود که اتوماسیون پا به عرصه وجود گذاشت که ترکیبی از تجهیزات، تکنولوژی و علم روز بود که برای ارتباط بهتر، صرف هزینه کمتر و انجام سریعتر مراحل کاری ایجاد شد.

شرکت رایان اندیش پارس حتما به شما استفاده از این تکنولوژی را پیشنهاد می کند و خود نیز در ارائه راهکار و چگونگی انجام آن در خدمت شما می باشد.

ما در شرکت رایان اندیش پارس تلاش می کنیم با استفاده از مدل های روز دنیا برای شما اتوماسیون مناسب حرفه و مد نظر شما تولید کنیم.

 

 

 

مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)

 

در عصر حاضر پایه های تجارت روی مشتریان بنا نهاده شده و یکی از مهم ترین عناصر پیشرفت یا رکود سازمان ها مشتریان هستند.با داشتن اطلاعات دقیقی در مورد مشتریان و مدیریت ارتباط با آن ها میتوان علاوه بر جذب و حفظ مشتری وفادار به سود دهی بیشتر رسید.در این مقاله به بررسی سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری(CRM) و کاربرد ها و مزایای آن ها می پردازیم.با کارناوب همراه باشید.

 

 

CRM چیست؟

این واژه مخفف customer relationship management به معنی مدیریت ارتباط با مشتری است. مشتری نبض حیات هر سازمان است.هدف اصلی CRM جذب مشتری و حفظ آن و برقراری ارتباط با مشتریان می باشد.CRM به سازمان در جهت شناسایی مشتریان، کسب رضایت آنها و حفظ مشتری به صورت دائمی کمک می کند.